• BEYKENT YAPA
 • Fen ve Doğa etkinlikleri


  Botanik bahçemizde kendi yetiştirecekleri sebze ve meyvelerle doğayla içiçe yapacakları dersler çeşitli deneyle ve gözlemlerle desteklenerek zenginleştirilecek...  
   

 • Anadil ve Matematik Etkinlikleri


   
  Anadil ve Matematik Etkinlikleri : İlkokula hazırlık temelinde anadil ve matematik çalışmaları

 • Sinema Günleri


  Sinema Günleri : Hep beraber patlamış mısırlarıyla film seyredecekleri öğleden sonralar....
   

 • Mutfak Etkinlikleri


  Mutfak Etkinlikleri : Kendi yetiştirdikleri sebzelerle yapacakları tarifler, kurabiyeler, 
  atıştırmalıklar....  

 • Etkinlikler / Geziler


  Çocuklar en iyi kendileri yaptıklarında öğrenirler.
  Eğitim çevreden ve doğadan kopuk olmamalıdır. Öğrenilenler gerçek yaşamla bütünleştiğinde kalıcı olur. Uygulayarak ve yaşayarak öğrenme Büyüyen Çocuk Anaokulu Eğitiminin vazgeçilmez uygulamasıdır. Etkinlikler öğrencilerimizin görerek, hissederek, yaparak ve yaşayarak öğrenmelerini destekler niteliktedir. Öğretmen eşliğinde  bazen çiçek ekerler, bazen bir çiftlikte, bazen bir müzede gözlem yaparlar, bazen mutfakta turşu kurar, kek, kurabiye, salata yaparlar. Bazen trafik parkında, bazen bir itfaiye istasyonunda, bazen bir traktörde yaşayarak-deneyerek öğrenme şansları lazanırlar.  Bu etkinliklerde sözel, sosyal, bilişsel ve motor gelişimlerini desteklenir. Herşeyden önemlisi çocuklar yaşamın içindeki rolleri, becerileri, paylaşmayı ve iş birliği yapabilmeyi öğrenirler.

 • Tiyatroya Gidiyoruz"


  Tiyatroda nasıl davranıldığı, nelere dikkat edildiği çocuklara anlatılır. Özellikle kurallara uyulması gerektiği vurgulanır. Tiyatro dönüşü çocukların izlenimleri, oyun hakkındaki görüşlerini ifade etmelerine imkân verilir. İzledikleri Tiyatro oyununun resmini çizmeleri istenir.
 • Müzeye Gidiyoruz


  Müze yaşantısı ile okul öğretim programı arasında devamlılık ve bütünlük oluşmasına katkıda bulunup  ve böylece öğrenmeyi gerçekleştirmek için müze gezileri okuldaki öğretim programı ile bütünleştiriyoruz
 • YAPA ANAOKULLARI EĞİTİM PROGRAMI


  İnsan kişiliğinin temelinin oluştuğu 0-6 yaşlar arası insan hayatının en önemli zaman dilimidir. Dünyada Erken Çocukluk Eğitimi’nde kullanılan en başarılı ve güncel yeni yaklaşımların sentezinden meydana gelen ‘Eğitim Programı’mız, Yapa’nın 34 yıllık geçmişinin sağladığı birikim ve donanım ile oluşturmaktadır.                                                                                                                
  Eğitim materyallerimiz, eğlence ile  güvenin, bilim ile çocuğun, mutluluk ile  keşfetmenin, başarı ile heyecanın buluştuğu eğitim ortamımızdır. Çocuk  Ruh Sağlığı ve Eğimi konusunda donanımlı personelimizle; yaşamın doğanın içinde çocuklarımızın güvenle, özgürce koşup oynadıkları keşfettikleri, yaşayarak öğrenmelerine imkân sağlayan iç ve dış mekân özelliklerimiz ile çocuklarımıza özel bir dünya oluşturduk.
  Amacımız;
  çocuklarımızın araştıran, öğrenmeye yeni şeyler keşfetmeye açık,
  yaşamın içinde ruh sağlığı ve gelişim basamakları açısından yaşının tüm gelişim ödevlerini yerine getiren,
  mutlu, öz güvenli ve ileride başarılı, rekabeti sağlıklı yaşayan, insanlara, doğaya yaşama sevgi ve saygı duyan,
  gelişen dünyaya uyum sağlayabilecek çağdaş bireyler olmalarını sağlamaktır
  Çocuklarının dünyaya gözünü açtığı günden, ilk adımına, ilk sözcüğüne kadar sayısız özel ana tanıklık eden değerli anne babalar; gösterdiğiniz hassasiyetin, önemin ve değerin devam ettiği, keyifli huzurlu ve sevgi ile büyüdüklerine ve başarılarına tanıklık etmenin mutluluğunu yaşayacağınız okulumuzda sizlerle olmaktan mutluluk duyacağız.
  Yapa Ailesi, sizlerle her geçen yıl daha da güçlenip büyüyor. Geleceğe yapılan en büyük yatırım başarının çocukların gözlerinde parıldayıp, kahkahaları ile buluşmasını sağlamaktır.
   Kurumumuzda, Akademik ve Branş Derslerimiz; bitki yetiştirme, hayvan besleme çalışmalarımız, fen, doğa, matematik etkinliklerimiz, yabancı dil çalışmalarımız, sosyal etkinliklerimiz, mutfak çalışmalarımız, sanat etkinliklerimiz, Türkçe dil etkinliklerimiz, spor oyun ve müzik etkinliklerimiz, alanında uzman hocalarımızın danışmanlığında planlanmakta ve uygulanmaktadır.
  Aile Eğitim Çalışmaları’mız ve Bireysel Aile görüşmelerimiz ile, çocuğunuzun gelişimine rehberlik eden çalışmalarımız özenle yürütülmektedir.
  Mutlu ve başarılı çocukların adresinde, Yapa Anaokulları’nda buluşmak dileği ile….